Naujos knygos vaikams ir jaunimui | 2023 m. birželis

Vasaros atostogas pasitikime su naujomis knygomis! Leidinių suaugusiems ieškokite https://jonbiblioteka.lt/nauju-knygu-srautas---2023-birzelis
Catherine Doyle „Audrų sergetojo sala“

​Airių rašytojos Catherine Doyle romanas paaugliams „Audrų sergėtojo sala“ yra pirmoji knyga iš begimstančio ciklo apie dvylikamečio Fionno nuotykius. 
„Audrų sergėtojo sala“ prasideda daugeliui vaikų puikiai žinoma situacija – neteisingomis atostogomis. Fionnas irgi nėra patenkintas perspektyva visas atostogas praleisti saloje kartu su savo seneliu, kurio, beje, visiškai nepažįsta. Bet, kai berniukas įkelia koją į Arranmore salą, pradeda dėtis keisti dalykai. 
„Audrų sergėtojo sala“ yra nerami ir gąsdinanti knyga. Ji nėra ir racionali – Catharine Doyle romane pilna paslapčių, magijos ir baimės. Baimės knygoje tiek, kad ji kartais tiesiog paralyžiuoja jaunąjį herojų. Tuo pačiu rimtai išgąsdindama ir skaitytoją. Ir kai skaitytojas, atrodytų, jau suvaldo šią keistą istoriją apie salą, orus, magiją ir žmones, ateina finalas, po kurio paaiškėja – tai dar ne pabaiga.
 ​
​​​Užsisakykite  
Jeff Kinney „Nevykelio dienoraštis: šlovės kaina“

​Gregui tenka įsitikinti, kad kelias į šlovę ir populiarumą grįstas sunkumais. Sutikęs padėti brolio Rodriko roko grupei, Gregas nenutuokia, į ką veliasi. Netrukus jis ima suprasti, kad repeticijos iki išnaktų, koncertai už dyką, tarpusavio kivirčai ir sunkumai dėl pinigų stokos – tai rokerių kasdienybė. Ar pavyks Gregui padėti „Prikrauto vistiklo“ grupės nariams tapti ne įsivaizduojamomis, o tikromis garsenybėmis? O gal daug laiko leisdamas su Rodriko grupe supras, kad šlovės kaina vis dėlto per didelė?
​​​Užsisakykite  
Jean-Claude Gibert „Pono Segeno ožka“

​Šioje knygelėje rasite pasakojimą pagal Alfonso Dode pasaką. Tai jautri, pamokanti istorija apie nepaklusnią ožkelę. 
Patogus formatas, nuostabios, originalios ir spalvingos iliustracijos pritrauks ne tik vaikus, bet ir suaugusius. ​
​​​Užsisakykite  
„Kukū! Šunelis“

​Surask kur slepiasi šunelis bei kiti mieli gyvūnėliai! 
Mažieji skaitytojai noriai atidarinės minkštus veltinio langelius ir tyrinės sodą bei susipažins su naujais draugais. ​
​​​Užsisakykite  
Claire Mowat „Rikas - kitoks šuo“
​​​
Rikas nepanašus į kitus šunis ir dažnai jaučiasi atstumtas. Tačiau susiradęs naujų draugų – antytę, kuri nemėgsta plaukti, karvę, kuri neėda žolės, ir kitus, Rikas supranta, kaip puiku būti kitokiam nei visi.

Užsisakykite  
Marius Marcinkevičius „Miego avinėliai“

​„Miego avinėliai“ – tai knyga, padedanti užmigti. 
Vieną vakarą berniukas Rokas niekaip negali užmigti. Todėl nutaria išbandyti patį geriausią metodą – skaičiuoti avinėlius. Bet užsimerkus pasirodo, kad visi miego avinėliai išsilakstę kas kur: vienas išskrido į Mėnulį, kitas nusileido į jūros dugną, trečias atsidūrė sapnų ašigalyje… 
Skaitydami knygą „Miego avinėliai“ jūs kartu su vaiku leisitės į magišką kelionę po sapnų pasaulį. Klausydami šios pasakos, ieškodami ir skaičiuodami avinėlius vaikai nurims ir lengviau užmigs. ​
​​​Užsisakykite  
Ulf Stark, Linda Bondestam „Žvėrys, kurių nieks nematė, tik mes“

​Tai išskirtinė paveikslėlių knyga, kuri įtraukia tiek mažuosius klausytojus, tiek didelius skaitytojus. Trumpi Ulfo Starko eilėraščiai apie nematytus gyvūnus, kuriuos bando nuspėti dailininkė Linda Bondestam žaismingomis iliustracijomis kuria nuoširdų ir šiek tiek paslaptingą pasaulį.

Susitinkame su Eskalupu, Lumalena, Kita, Kukurykais, Bipoliu ir daugeliu kitų. Jie gyvena pasaulyje, kuriame ne visada taip lengva rasti savo vietą. Daglingenas yra nemylimas, Klumpantropas jaučiasi per sunkus, o Ide gyvūnas nori likti savo svajonių pasaulyje, kur ryškiai šviečia saulė.

​​​Užsisakykite  
Marius Marcinkevičius, Marta Žuravskaja „Mažasis piratas ir didysis lobis“

​Didis išradėjas profesorius Proto Gumbas sukūrė kiaulių uodegėlių atsuktuvą, chachatroną, minčių radiją, sapnų grotuvą, bet labiausiai mėgo viską kryžminti: jo sode augo ir ankštinės vynuogės, ir kolabūzai, ir dygliuoti kvapnūs rožiaburokiai. O kartą, sukryžminęs moliūgą ir balionėlį, jis išaugino didžiulį skraidantį moliūgą.

Ir nuotykiai prasidėjo! Kai profesorius su visa komanda pakilo į dangaus platybes, jų laivą užgrobė Mažasis Piratas, bet ne apiplėšė, o įkalbėjo ieškoti didžiojo piratų lobio. Jų laukė gausybė pavojų: baisūs ererykliai, minčių malūno girnos, juodieji sapnų žvejai ir siaubingieji mechanotronai... Kaip įmanoma juos įveikti? O gal galima apmauti? Ir kas gi yra tas didysis piratų lobis, kur jį surasti?

​​​Užsisakykite  
© PigiosSvetaines.lt