Naujos knygos vaikams ir jaunimui | 2023 m. gegužė

Gegužės mėnesio knygų naujienos jau čia! Leidinių suaugusiems ieškokite https://jonbiblioteka.lt/nauju-knygu-srautas---2023-geguze

Tomas Dirgėla „Valerijonas ir Jonas gelbėja pasaulį“

Senasis mokyklos budėtojas Valerijonas turi vieną ydą – kone kasdien prie savo darbo stalo jis tiesiog… užmiega! Tačiau nemiega blogiukai, mėgstantys iš jo pasišaipyti. Kaip ir iš berniuko Jono. Bet vieną dieną paaiškėja Valerijono paslaptis ir prasideda tikrų tikriausia kova už pasaulio išgelbėjimą! Ar piktoji mokyklos direktorė ponia Angis pasieks savo tikslą ir vaikai mokykloje liks amžiams? O gal Valerijonas su Jonu turi slaptą planą ir juos išgelbės? Nuotykiai prasideda! ​
​​​Užsisakykite  
Tomas Dirgėla „Gedimino bokšto byla“
Tomas Dirgėla – bene populiariausias Lietuvos vaikų rašytojas, kurio knygos leidžiamos pakartotinai ir verčiamos į užsienio kalbas, o vaikai tiesiog eina iš proto dėl jo detektyvinės serijos „Domas ir Tomas“! Rašytoją vaikai atpažįsta net gatvėje ir būtinai pasidomi būsimomis knygomis ar paprašo bendros nuotraukos. Istorija tavo rankose – jau vienuoliktoji „Domo ir Tomo“ serijos knyga! 
Ruošdamasis pristatyti dešimtąją serijos „Domas ir Tomas“ knygą Tomas Dirgėla sumano į renginį pakviesti ir pačius šių istorijų veikėjus – Domą, Tomą ir Upę! Netikėtai prie jų prisijungia ir Liudas Mėmė su Dana ir trim savo vaikais. Šaunioji kompanija į Vilnių atvyksta nusiteikę puikiai praleisti laiką: aplankyti muziejus, bibliotekas ir, žinoma, Gedimino pilies bokštą. Bet susiklosčius netikėtoms aplinkybėms, Gedimino pilies bokštas... pranyksta! Panašu, kad ramiai paatostogauti jauniesiems detektyvams tiesiog nelemta – jų laukia dar viena mįslė! ​
​​​Užsisakykite  

David Walliams „Blogiausi pasaulio gyvūnai“

​Jau skaitei knygas apie blogiausius pasaulio vaikus, blogiausius pasaulio mokytojus ir net blogiausius pasaulio tėvus. O dabar pasiruošk susitikti su visa gauja BLOGIAUSIŲ PASAULIO GYVŪNŲ! 
Dauguma naminių gyvūnėlių – be proto mieli, juos norisi glostyti ir ištisai myluoti. Bet tik ne šiuos! Patikėk, tikrai nenorėtum auginti didžiausios ir ėdriausios pasaulyje auksinės žuvelės, namus siaubiančios vagilės banguotosios papūgėlės, viską ryjančio pitono Fido ar juo labiau šnypščiančios blogosios katės Kandelabros. O jeigu nagus prikiša blogiausi pasaulyje šių gyvūnų šeimininkai, prasideda nevaldomas siautulys.

Dešimt istorijų, kurios privers drebėti ne tik iš juoko, bet ir iš siaubo! ​
​​​Užsisakykite  
Lapė Do „Pasaka apie užburtą žiedą“

​Gyveno kartą toks vaikinas, jis buvo didelis tinginys. Jau toks tingus, kad tingėdavo net galvoti, todėl žmonės manė jį esant visiškai kvailą. Juzefas Vanagėlis buvo tik Šluotų Rišimo Instituto studentas. Tik vieno dalyko jis niekada netingėjo daryti. Net apėmus pačiam didžiausiam tingulio priepuoliui, Juzefas Vanagėlis sukaupdavo visą valią ir keliaudavo į karčemą. Ten, pasirėmęs ranka galvą, sėdėdavo prie stalo ir merkdavo akį gražuolei šeimininko dukrai. 
Štai taip ir gyveno studentas Juzefas Vanagėlis: ryte rišdavo šluotas artimiausiame beržyne, o vakarais merkdavo akį išdidžiai gražuolei. Ir, regis, nieko jo tingiai laime netrūko. Bet sykį… ​
​​​Užsisakykite  
Paulius Norvila „Viena galva mažiau“

​Tai linksma ir nuotaikinga eiliuota pasaka apie nukirstą žaislinio drakono galvą ir jos pašėlusius nuotykius bei vargus ieškant kelio atgal į pilį pas mažąją princesę.

​​​Užsisakykite  
David Walliams „Slapta operacija bananai“

Jei myli gyvūnus, domiesi istorija ir trokšti pašėlusių nuotykių, ši knyga – tau. Pasiruošk OPERACIJAI „BANANAI“, kuri buvo saugoma paslaptyje net 80 metų! 
1940 metų gruodis. Antrasis pasaulinis karas. Londoną beveik kiekvieną naktį bombarduoja vokiečių lėktuvai, žmonės gyvena apimti baimės... Vienuolikmetis Erikas – našlaitis. Per šį bjaurų karą jis jau prarado savo mamą ir tėtį. Vienintelė paguoda berniukui – miesto zoologijos sodas ir ten jo laukianti geriausia draugė gorila Gertrūda. Bet vieną dieną Gertrūdai iškyla didžiulė grėsmė. Erikas tikrai nenori prarasti dar ir jos, todėl kartu su gyvūnų prižiūrėtoju dirbančiu dėde Sidu ryžtasi Gertrūdą gelbėti. Slapta iš zoologijos sodo pagrobti gorilą – ne tokia jau lengva užduotis. Tačiau jiems PAVYKSTA! Pavyksta ne tik tai, bet ir dar kai kas LABAI LABAI SVARBAUS! ​
​​​Užsisakykite  
Rebeka Una „Šiukšlių Dievas“

​Neapsikentusi Beno zyzimo senelė išveja jį į kiemą. Surūgęs Benas slampinėja, neturi ūpo net su savo drauge Vaiva šnekučiuotis. Ir tada… į kiemą įžengia kiemsargis, ne šiaip koks, o Šiukšlių Dievas! 
Ir prasideda! Paprastos šiukšlės, spalvotos šiukšlės, šiukšlės, kurių nematyti, šiukšlės, kurių neišmesi. Be to, Šiukšlių Dievui patinka Beno istorijos. Ir Benas pasakoja – apie žiurkėną, paskui apie papūgą. 
Benui kalbant, Šiukšlių Dievo kibiras pilnėja, o Beno lengvėja. Benas to nežino, bet jam ir nereikia visko žinoti. ​
​​​Užsisakykite  
Jurgita Pelėdaitė „Kemsyno paslaptys“

​Ar žinojote, kad senovės lietuviai žaltvyksles vadino klystžvakėmis arba žiburinėmis, raganas – ragainomis, o nykštukus – barzdukais, barstukais arba bezdukais? O ar girdėjote, kad šios mitinės būtybės iki šiol gyvena mūsų miškuose, ežeruose ir pelkėse? Bet geriausia drožti tiesiai į Kemsyną, kur galėsite jas visas pamatyti, o jeigu pasiseks, netgi pasišnekučiuoti ar susibičiuliauti. Juk ar būtum žvejų dievaitis, ar šulinio maumas, ar tiesiog vaikas, širdies gilumoje visi mes be galo panašūs – verkiantys ir besijuokiantys dėl tų pačių dalykų.

​​​Užsisakykite  
Aidas Jurašius „Žąsino Gagio kelionės“​

Personažai gimsta įvairiausias būdais, ir kartais atrodo, kad jau tiek matei visokių keistenybių, jog niekas nenustebins. Bet štai Gagio gimimas visgi nustebino – sykį jis ėmė ir apsigyveno mano dešinėje rankoje. Gyventi su žąsinu rankoje nėra lengva, tad greitai pasidarė aišku kaip dieną: teks visą šį reikalą aprašyti, nes kitaip jis toje rankoje ir liks. 
Žinoma, būta daug abejonių. Tarkim, ar ranka tikrai iš visų mano kūno dalių labiausiai nusipelno knygos? Bet aš juk tik rašytojas, o Gagis – didis keliautojas, tad tokius dalykus turbūt išmano geriau. O gal reikia jį perkraustyti iš rankos į, pavyzdžiui, ausį arba blakstieną? Tada juk ir knyga greičiausiai būtų kitokia, ir Gagis būtų kitoks: galbūt mažiau keiktųsi geografiškai, rečiau skraidytų pas žąsis, o gal net taptų sėslus ir taikingai augintų uždraustas daržoves. 
Bet galiausia numojau į visas abejones kaire ranka (dešine negalėjau, nes dar būtų iškritęs Gagis): tegul būna jis šiuose puslapiuose toks, kokiu jam norisi būti. Ir, Bisau Gvinėja, manu, tai buvo prasmingiausias numojimas kaire ranka mano gyvenime. Aidas Jurašius.
​​​Užsisakykite  
Ilona Ežerinytė „Gė“

​Didaktinių tonų ir socialinės kritikos nestokojanti pasaka mįslingu pavadinimu „Gė“ kviečia mažuosius susipažinti su žvirbleliu, kuris manosi esąs labai gudrus ir protingas. Nors ir pavojinga bei draudžiama, jis įsigudrina apsigyventi didžiuliame prekybos centre. Juk čia yra visko, ko reikia – jį net pernelyg sočiai lankytojai privaišina trupiniais, čia, pasirodo, visai saugu ir jauku. O už vis puikiausia, kad visi juo taip žavisi, kad jis net tampa prekybos centro žvaigžde ir yra fotografuojamas reklamai!

​​Tapęs prekybos centro pramogų dalimi žvirblis gauna naują vardą – Gė. Kodėl Gė? Nes tai prekybos centro ženklas – milžiniška G raidė. Turbūt ne man vienai iš karto kyla asociacija su „Gariūnais“… Knygoje kritikuojamas filisteriškas gyvenimo būdas, mėgavimasis tuštybe, prigimties ir laisvės iškeitimas į patogumą. Tačiau žvirbliui suteikiama proga susiprasti ir jis ja pasinaudoja – gelbėdamas kitą, išgelbsti ir save. Pasaka neilga, tačiau talpi, tinkama ir mažesniems vaikams, ir pradinukams. Vaikams nuo 4 metų.

​​​Užsisakykite  
© PigiosSvetaines.lt