Naujos knygos vaikams ir jaunimui | 2023 m. liepa

Vasaros knygų naujienos jau čia! Leidinių suaugusiems ieškokite https://jonbiblioteka.lt/nauju-knygu-srautas---2023-liepa

Hans Christian Andersen „Sniego karalienė: tikroji Ledo šalies istorija“ 
Ką daryti, kai tavo draugo širdis ima virsti ledu? SNIEGO KARALIENĖ – gali būti drąsiai vadinama pačia nuostabiausia pasaka, pranokstančia visas kitas. Tai vienas gražiausių, giliausių jo kūrinių apie didžiausią blogį įveikiančią gerumo ir meilės galią. Ši Ledo šalies istorija apie Gerdą ir Kajų supažindina vaikus su tauriausiomis vertybėmis, moko, kad net sunkiausią gyvenimo akimirką viltis lieka gyva. 
„Sniego karalienė“ – nepaprasto grožio ponia, pasidabinusi iš tūkstančių šalčiu spindinčių žvaigždžių suverptu šydu, žvelgianti ledu žėrinčiomis akimis. Kartą ji aplanko berniuką Kajų ir į jo širdį bei akį įkrenta užkeikto veidrodžio, kuriame visa, kas kilnu ir gražu, virsta tuo, kas pikta ir bjauru, šukės. Geraširdis Gerdos draugas Kajus ima virsti nelaimingu, nuolat suirzusiu berniuku. O vieną dieną Kajus pradingsta. 
Sunerimusi Gerda įtaria, kad jos geriausią draugą pagrobė Sniego karalienė ir išsivežė į tolimąją Ledo šalį. Pasiryžusi padaryti viską, kad susigrąžintų draugą, Gerda leidžiasi į pavojų kupiną kelionę sraunia upe, per užburtąjį mišką, kol galiausiai pasiekia Sniego karalienės ledo pilį... Ką turės padaryti Gerda, kad išgelbėtų savo draugą? 
Hansas Christianas Andersenas – tikras pasakų karalius. „Sniego karalienė“ – nuostabi pasaka, pranokstanti visas kitas. Tai vienas gražiausių, giliausių jo kūrinių apie didžiausią blogį įveikiančią gerumo ir meilės galią. Nors pirmą kartą ji išleista 1844 metais, bet vis dar išlieka aktuali visiems pasaulio vaikams, supažindina juos su tauriausiomis vertybėmis, moko, kad net sunkiausią gyvenimo akimirką viltis lieka gyva.  
 
​​​Užsisakykite  
Helen Peters „Ruoniukė vardu Perla“

Jaudinanti ir šilta istorija apie pagalbą gyvūnams ir gerumą, kuris nušviečia pasaulį gražiausiomis spalvomis. 
Žasmina visada pasirengusi pulti į pagalbą gyvūnams, net jei dėl to pati patektų į bėdą. Argi gali būti kitaip, kai jos tėtis yra ūkininkas, mama veterinarė, o pati turi visą pulką augintinių? 
Kai Žasmina su geriausiu draugu Tomu ant upės kranto randa neseniai gimusią ruoniukę, net nesudvejoja, kad turi globoti ją tol, kol ji galės pati savimi pasirūpinti. 
Ruonių jauniklių tyko įvairūs pavojai, o Perlai jų tenka su kaupu. Ir niekas nežino, koks bus jos likimas, ar galės ruoniukė kada nors grįžti į jūrą... Bet Žasmina rankų tikrai nenuleis. 

Tai antra serijos knyga apie mergaitę Žasminą ir jos pastangas padėti įvairiems gyvūnams. Pirmoji knyga – „Kumeliukas vardu Smarkuolis“. 

„Ruoniukė vardu Perla“:
• ugdo vaikų empatiją ir atjautą silpnesniesiems; • skatina aktyviai siekti tikslų, įdėti pastangų ir niekada nenuleisti rankų; • parodo, kaip reikia tinkamai pasirūpinti laukiniais gyvūnais, patekusiais į bėdą; • skatina pasikliauti suaugusiaisiais ir drąsiai kreiptis į juos pagalbos; • tinka vaikams, pradedantiems savarankiškai skaityti ilgesnius tekstus. 
Helen Peters – britų rašytoja, jos knygos buvo nominuotos svarbiausioms Didžiosios Britanijos vaikų literatūros premijoms, pavyzdžiui, Carnegio medaliui, Waterstono vaikų knygų apdovanojimui. Ji rašo nuotykių istorijas apie drąsą, šeimą, draugystę. Taip pat kuria knygų seriją apie gyvūnus; pirmąją knygų serijos apie Žasminą dalį „Kumeliukas vardu Smarkuolis" irgi galite skaityti lietuviškai. 

Ellie Snowdon – britė vaikų knygų iliustruotoja. Jai labai patinka tyrinėti ribas tarp realybės ir fantazijos, o kurdama gyvūnų charakterius ji tikisi, kad vaikams jie atrodys artimi ir mieli. 
Vaikams nuo 7 metų. 

​​​Užsisakykite  
Nick Arnold „Virtuvės mokslas. Eksperimentuok“ 
Ši eksperimentų knyga kviečia vaikus leistis į STEAM VIRTUVĖS nuotykius ir sužinoti, kaip naudojant tik namų apyvokos daiktus ir virtuvėje randamus produktus pasigaminti didžiulių zefyrų, keistą citrininį ugnikalnį, keptų ledų ir dar daug visko. 
• Eksperimentai aiškinami ryškiomis, įtraukiomis iliustracijomis, lengvai suprantamais ir nuosekliais atlikimo žingsniais. • Knygoje pateikiama nuo nesudėtingų iki sudėtingesnio lygio eksperimentų. • Knyga skatina mąstyti apie ekologiją ir eksperimentams siūlo lengvai perdirbamas ar kelis kartus naudoti tinkamas medžiagas. • Prie kiekvieno eksperimento yra mokslinių paaiškinimų ir įdomybių. • Pateikiamas sudėtingų žodžių žodynėlis ir yra naudingų patarimų, kurie padės geriau atlikti eksperimentus. 
Skiriama vaikams nuo 7 metų, tinka darbui namie arba neformaliajam ugdymui mokykloje. 

​​​Užsisakykite  
Nick Arnold „Inžinerijos mokslas. Eksperimentuok“
Ši eksperimentų knyga kviečia vaikus leistis į STEAM INŽINERIJOS nuotykius ir sužinoti, kaip naudojant namuose esančius kasdienius daiktus konstruoti vandens pompą, laivus, tiltus, vėjo malūnus, ateities robotus ir dar daug viso kito.
​ 
• Eksperimentai aiškinami ryškiomis, įtraukiomis iliustracijomis, lengvai suprantamais ir nuosekliais atlikimo žingsniais. • Knygoje pateikiama nuo nesudėtingų iki sudėtingesnio lygio eksperimentų. • Knyga skatina mąstyti apie ekologiją ir eksperimentams siūlo lengvai perdirbamas ar kelis kartus naudoti tinkamas medžiagas. • Prie kiekvieno eksperimento yra mokslinių paaiškinimų ir įdomybių. • Pateikiamas sudėtingų žodžių žodynėlis ir yra naudingų patarimų, kurie padės geriau atlikti eksperimentus. 
Skiriama vaikams nuo 7 metų, tinka darbui namie arba neformaliajam ugdymui mokykloje.

​​​Užsisakykite  
„Skaitau lietuvių pasakas skiemenimis“

​Tai antra serijos „Pradedu skaityti" knyga. Mokytis skaityti vaikams padės skiemenuotos lietuvių pasakos didžiosiomis raidėmis. Jos šmaikščios, linksmos ir pamokomos, kai kurios tikriausiai girdėtos, todėl dar lengviau įveikiamos. Spalva išskirti skiemenys gerokai palengvins skaitymo procesą ir padės perprasti skiemeninę žodžių sandarą. O įgudę skaityti skiemenimis, vaikai lengvai įveiks ir įprastai parašytą tekstą.

Linkime smagių akimirkų! 

​​​Užsisakykite  
Andrzej Marek Grabowski „Džonatanas ir Baltasis Kranklys“ 

Džonatanas nuolat pakliūna į bėdą, tad nieko keisto, kad gavo pastabą mokykloje, namie – pylos nuo mamos, o treneris uždraudė jam dalyvauti futbolo varžybose. Tačiau susitikęs kalbantį kovą, kuris padovanoja jam labai įtraukiančią knygą apie ateivius, berniukas išties nustemba. Džonatano laukia įspūdingi ir netikėti nuotykiai. Knyga skirta vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams. 
Autorius Andrzejus Marekas Grabowskis – žymus lenkų rašytojas, filmų scenaristas ir televizijos laidų vaikams kūrėjas. Kūrinį spalvingomis ir į stebuklų pasaulį įtraukiančiomis iliustracijomis papuošė lenkų dailininkas Marcinas Minoras.

​​​Užsisakykite  
Thomas Taylor „ Pašmėklis“ 
Jūros Mėlis – mažas ir jaukus pajūrio miestelis, tačiau tai nėra paprastas kurortas. Iš tiesų jį gaubia legendos ir paslaptys, kurias pasiryžta išsiaiškinti du vaikai – prieš dvylika metų dingusių tėvų ieškanti Violeta bei viešbučio radinių biuro prižiūrėtojas Herbertas. Šįkart nuotykių ieškotojų dėmesį patraukė sena miestelio legenda apie Pašmėklį – baugią būtybę, grobiančią žmonių šešėlius. Ar tai tikrai tik pasakojimas?
Kuo ši knyga naudinga: • Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba. • Ugdoma empatija, gebėjimas atpažinti ir suprasti jausmus. • Knyga skatina mąstyti, analizuoti ir diskutuoti. • Skaitant knygas apie bendraamžius, suteikiama galimybė per kito paauglio patirtis daugiau suprasti apie gyvenimą, aplinkinius bei save patį, kartu išgyventi sudėtingas situacijas, pamatyti, kaip kiti žmonės sprendžia problemas, pasvarstyti, kaip būtų galima pačiam jų išvengti. • Knygos veikėjų pavyzdys rodo, kaip kūrybingai spręsti iškylančias problemas, skatina ryžtingumą ir gebėjimą siekti užsibrėžto tikslo. • Skaitant įtraukiančias ir talentingai parašytas istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis. 

Thomas Tayloras – ne tik britų rašytojas, bet ir dailininkas, iliustravęs pirmąjį knygų apie Harį Poterį leidimą Jungtinėje Karalystėje. T. Tayloras nuo pat mažens žavėjosi vaiduokliais bei pabaisomis, tad užaugęs nusprendė rašyti paslaptingas istorijas vaikams. Knygas apie Jūros Mėlio legendas iliustravo amerikiečių dailininkas Tomas Boothas. Tai trečioji „Jūros Mėlio legendų“ serijos knyga, tačiau kiekvienoje istorijoje – vis naujas įtraukiantis nuotykis, todėl jas galima skaityti ir ne iš eilės. Thomui Taylorui labai patiko rašyti apie bauginančias pajūrio miestelio paslaptis, tad galbūt ateityje sulauksime ir daugiau istorijų.  

​​​Užsisakykite  
Lan Cook „24 valandos akmens amžiuje“ 
Seniai seniai, kai už kiekvienos olos tykodavo urviniai liūtai, o per slėnius bandomis traukdavo gauruotieji mamutai, gyveno mūsų išradingi ir ištvermingi protėviai – akmens amžiaus žmonės.

Pasiraitok rankoves ir kartu su Aure leiskis 18 000 metų atgalios – į kvapą gniaužiančią kelionę po akmens amžių! Per nuotykių kupiną dieną sužinosi, kaip žmonės įkurdavo ugnį, kaip gamindavo įrankius ir ginklus, kaip gindavosi nuo pavojingų žvėrių ar prasimanydavo maisto, ir daugybę kitų įdomių ir stulbinamų dalykų. 
„24 valandos akmens amžiuje“ – tai smagios ir spalvingos žinios: • išsamūs paaiškinimai suteiks daug naujų ir netikėtų žinių; • šmaikštūs veikėjai žadins norą patirti ir tyrinėti žmonijos praeitį; • komiksais pateikta informacija leis lengvai ir greitai įsisavinti naujus faktus; • puikiai tiks ir savarankiškai skaitantiesiems, ir tik pradedantiesiems pažintį su knygomis. 

​​​Užsisakykite  
„Čia gyvena pasakos“ 
Šioje knygoje jaunieji skaitytojai ras perpasakotas devynias populiarias pasakas. Vaikai susitiks su trimis paršiukais, Raudonkepuraite, Piteriu Penu, Miegančiąja gražuole, Pinokiu, Pelene, Snieguole ir kitais pasakų veikėjais. Jų nuotykiai iliustruoti smagiais piešinėliais, o tekstas pateiktas didžiosiomis raidėmis, kad vaikai įsidrąsintų skaityti ir patys. Linkime malonių akimirkų! 

​​​Užsisakykite  

Jess McGeachin „ Gilyn“

Kas slypi už mūsų Saulės sistemos? Kokie mįslingi pasauliai glūdi po kojomis? Kas gyvena vandenyno gelmėse, kurių negali pasiekti net saulės šviesa? 
Ši knyga „Gilyn“ kviečia vaikus leistis į kelionę po paslaptingiausias mūsų visatos vietas, atrasti neįtikėtinų įdomybių ir kartu ugdytis teigiamą požiūrį į mokslą. 
• Informatyvios iliustracijos • Įtraukiantis ir edukuojantis tekstas • Įvairios temos: gamta, geologija, astronomija, archeologija, ekologija, biologija ir šiek tiek filosofijos • Sudėtingų žodžių žodynėlis 

Įkvėpkite vaikus pažinti ir tyrinėti juos supantį pasaulį! 

Skiriama vaikams nuo 7 metų. Galima naudoti namie arba mokykloje per neformaliojo ugdymo užsiėmimus.  
​​​Užsisakykite  
David Wiesner „Išplautas jūros“ 
Ar mėgstate paplūdimyje ieškoti jūros atplukdytų lobių? Pagrindinis knygos herojus, kaip ir daugelis vaikų, smalsiai tyrinėja pakrantę. Kiek daug gėrybių ten galima rasti! Neįprastos formos dumblių, slampinėjančių krabų, kriauklių, gintaro, žaisliukų, o gal net... seną fotoaparatą? Netikėtai aptikęs jūros išplautą povandeninį fotoaparatą, berniukas nusprendžia išryškinti juostelę ir atskleisti joje įamžintas paslaptis. Pasirodo, gyvenimas jūroje daug paslaptingesnis, nei galime įsivaizduoti ar susapnuoti! Štai vėžliai ant savo kiautų gabena didingus miestus, aštuonkojai skaito knygas, ratus suka prisukamos žuvys. Vis dėlto berniuką labiausiai nustebina ne povandeninis gyvenimas, bet kitų fotojuostoje įamžintų laimingų vaikų veidai. Ar gali būti, kad jis ne vienintelis rado šį fotoaparatą? Kiek laiko jis išbuvo po vandeniu ir kokias paslaptis slepia? Metas jums atidžiau apžiūrėti šį jūros lobį ir tai išsiaiškinti. 
Šioje išraiškingų ir vaizduotę žadinančių iliustracijų knygoje nėra žodžių. Versdamas spalvingus lapus skaitytojas įsilieja į istoriją ir tampa jos dalimi ar net kūrėju. Kiekvieną kartą ta pati iliustracija gali atverti naujų paslapčių ir vizijų. Kaip ir pati jūra, kuri kasdien vis kitokia. 
Ši knyga pelnė 17 apdovanojimų, vienas jų – Caldecotto aukso medalis, laikomas svarbiausiu prestižiniu JAV vaikų literatūros apdovanojimu. 
Knyga skatina vaizduotę, kūrybingumą ir smalsumą. 
Rekomenduojamas amžius 3-8 m. 
 
​​​Užsisakykite  
Cristina Junyent, Cristina Losantos „Žmogaus kūnas iš išorės“ 
Tik pagalvok, kūnas tau nė nepastebint it koks orkestras groja darnią melodiją – ji skamba ne tik tavo viduje, bet ir išorėje. Ir tai tau padeda gyventi šiame dideliame puikiame pasaulyje: saugotis nuo pavojų, gauti reikalingų medžiagų, jausti aplinką, bendrauti su kitais. 
Turi odą, kuri saugo tavo kūną. Turi akis, kad galėtum matyti. Turi nosį, kad galėtum kvėpuoti ir užuosti. Moki kalbėti ne tik balsu, bet ir kūnu. 
Turi ir gebi tiek daug... o ar kada susimąstei, kaip visa tai veikia? Kodėl jauti skonį? Kam reikalingi nagai? Kodėl patiri tiek daug emocijų? Kokias medžiagas organizmas paima iš išorės ir kokias pašalina? Ir kodėl tavo kūnas toks, o ne kitoks? 
Šis fantastiškai įdomus ir smagus iliustruotas kūno vadovas atsakys į daugelį klausimų! Tai netikėtų faktų ir atradimų šaltinis, kuris padės suprasti, kaip tavo kūnas veikia iš išorės! 
„Žmogaus kūnas iš išorės“: • Gausiai iliustruota knyga supažindins, kaip veikia žmogaus kūnas ir kokios išorinės jo ypatybės. • Knyga padės geriau suprasti save ir kitus ir kodėl žmonės vieni nuo kitų skiriasi. • Parašyta šmaikščiai, todėl informacija geriau įsimenama ir įtraukianti. • Daug įdomių faktų ne tik apie žmogaus, bet ir gyvūnų kūnus. 
Vaikams nuo 5 metų. 

​​​Užsisakykite  
Indrė Pliuškytė-Zalieckienė „Abėcėlė virtuvėje“ 
Virtuvė – tinkama vieta susipažinti su ABĖCĖLE? Dar ir kaip! Viskas prasideda nuo trijų agurkų, aguročio, ananaso ir ąsočio, tačiau tai tik pradžių pradžia. Artėja pietų metas, šeima turi nuspręsti, ką gaminti, o produktai lyg tyčia dėliojasi abėcėlės tvarka. Taip mama pradeda virti barščius, tėtis lekia į parduotuvę produktų troškiniui (ir būtinai ledų!), o vaiko fantazijose daržovės įgyja netikėtas formas ir net dalyvauja varžybose. Procesą stebi katinas ir dėmesio ištroškusi musė, kurią sutiksite kiekviename atvarte. 
„Abėcėlė virtuvėje“ – nepaprastai smagi eiliuota ir žaismingai iliustruota knyga, kurią skaitydami mažieji mokysis ne tik abėcėlės, bet ir kaip gali padėti tėveliams virtuvėje. Knyga suartins ir dovanos daug džiaugsmo bei juoko visai šeimai. 
„Abėcėlė virtuvėje“: • lavina rimo ir ritmo pojūtį, turtina žodyną; • skatina vaikus padėti tėvams, prisidėti prie kasdienių veiklų; • rodoma, kaip kasdienį darbą galima paversti smagiu ir lavinančiu žaidimu; • vaizduojami šilti šeimos santykiai, kurie skatina vaiką atsiskleisti ir būti kūrybišką; • apdovanotos lietuvių autorės knyga. 
3–7 m. vaikams. 

​​​Užsisakykite  
Smriti Halls, Alice Courtley „Namai ten, kur mano širdis“ 

Namie SAVIM tu būti gali, Čia mokaisi ir augi. Namai – ten, kur tavo širdis Ir kur jautiesi saugiai.

Kas yra namai? Ką jie tau reiškia? Leiskis į kelionę po platųjį pasaulį kartu su meškute. Kad ir kur nukeliautų, kad ir kur atsidurtų, ji žino, kur jos tikrieji namai, ir visada juos randa. Perskaitęs šią knygą žinosi ir tu! 
Džiaugsmo ir šilumos sklidina eiliuota knygelė sužavės ir mažą, ir didelį.
„Namai ten, kur mano širdis“: • Eiliuota knyga lavina ritmo ir rimo pojūtį, turtina mažųjų žodyną. • Jauki ir miela istorija apie tikrąją namų prasmę. • Skatina visada būti savimi ir vertinti artimuosius. • Nuotaikingos iliustracijos įtrauks mažuosius į didelių atradimų pasaulį. 

Smriti Halls – kritikų pripažinta ir įvairių apdovanojimų pelniusi indų kilmės britų vaikų rašytoja. Kūryboje jai itin rūpi tarpusavio santykių, tapatybės temos. Kai kurios jos knygos prajuokina, kai kurios sugraudina, bet visos yra kupinos vilties ir grožio. 
Alice Courtley – britų vaikų knygų iliustruotoja. Jai patinka eksperimentuoti su formomis, tekstūromis, ji piešia įdomius veikėjus. 
Vaikams nuo 3 metų.  
 
​​​Užsisakykite  
 
NAUJIENŲ PRENUMERATA
Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, biudžetinė įstaiga
​Adresas: Žeimių g. 9, LT-55158, Jonava
Telefonas: (8 349) 53 160
​El. paštas: biblioteka@jonbiblioteka.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas: 190313985
Puslapio administratorius: info@jonbiblioteka.lt 
​​
 

​ © Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
© PigiosSvetaines.lt